Poranne działania grupy lotniczej Flotylli Sułtańskiej umożliwiły całej grupie okrętów zbliżenie się do archipelagu i wysłanie żołnierzy, sprzętu oraz zaopatrzenia. na trzy najbliższe i zarazem największe wyspy archipelagu, które nazwano kolejno Ziemią Rolanda Heacha, Ungrią i Ziemią Szajki Naddunajskiej. Lądowanie na tych terenach nie było zbyt trudne, ale to stanowi akurat najmniejszy problem. Główne wyzwania, przed którymi stoi ekspedycja to budowa baz i portu oraz zapewnienie im bieżącego zaopatrzenia. Brak możliwości podejścia okrętów bezpośrednio do wybrzeży skłania do korzystania wyłącznie z transportu lotniczego i poduszkowców. Tych drugich nie zdecydowano się jednak na razie wysyłać. Będą one wyprawiane z ciężkim sprzętem inżynieryjnym dopiero po wpłynięciu Rahiby do Kanału Wielkiego Dunaju, jak nazwano cieśninę oddzielającą zachodnie skupisko wysp od reszty archipelagu.

Pierwszy dzień akcji kolonizacyjnej bezludnego archipelagu w Polarktyce. Numerami oznaczono wyspy: 1. Ziemia Rolanda Heacha, 2. Ziemia Krasnali, 3. Skal, 4. Gratzan, 5. Pasztet Węgierski, 6. Edler, 7. Ungria, 8. Ziemia Szajki Naddunajskiej.

Śmigłowce, które wyruszyły jako pierwsze podzieliły się na dwie grupy, każda po 4 maszyny. Grupa kapitana pilota Al Diwajniego udała się w kierunku Ungrii, gdzie nad Zatoką Ungik miała rozpocząć budowę Bazy Centrum oraz rozpocząć przygotowanie terenu pod budowę portu morskiego. Z kolei grupa kapitana pilota Dżamala udała się na Ziemię Szajki Naddunajskiej, gdzie w centrum wyspy miała powstać Baza Wschód. Tymczasem grupa śmigłowców zwiadowczych, którymi dowodził kapitan Ahmed Aksad, po powrocie na Rahibę zatankowała swoje maszyny, które zostały załadowane sprzętem do budowy kolejnej bazy. Na jej lokalizację wybrano południową część Ziemi Rolanda Heacha.

Śmigłowce miały kursować z lądu na Rahibę i z powrotem przez cały dzień, a żołnierze piechoty morskiej Sułtanatu oraz marynarze i inżynierowie z okrętu desantowego Flotylli Sułtańskiej niestrudzenie rozpoczęli prace nad budową obozów, które musiały powstać przed zapadnięciem zmroku.

Początek kolonizacji

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *